Cikkek

Levelezőprogram megállapítása emailből

kategória: Internet — forrás: lacy — dátum: 2020-12-29 — értékelés: 5.00Nyomtató

Sokan nem is sejtik, hogy egy email mennyire sok információt hozdozhat magában. Lehet az az email nyugodtan üres is, hisz az csupán a törzs, amit az olvasó lát! A fejlécben viszont értékes információk lapul(hat)nak. Nézzük meg, hogyan deríthető ki, hogy egy email feladója milyen levelezőszoftver használ!

Manapság nagyon népszerű a webfelületen keresztül folytatott emailezés, mindazonáltal aki 4-5 email fiókkal rendelkezik és szeretné őket egy helyről kezelni az biztos, hogy levelezőszoftver fog telepíteni erre a célra és nem egyessével fogja meglátogatni a kiszolgálók honlapját. A legtöbb mai levelezőprogram beleírja a nevét és verziószámát az általa elküldött emailekbe! Ezeket persze az olvasó nem láthatja, mivel nem a levél törzsében, hanem azok fejlécében szerepel. A fejlécben találjuk az igazán fontos információkat, mint például a feladót és a címzettet. A levelezőprogram neve előtt a fejlécben mindig az X-Mailer szó áll! Nincs más dolgunk, mint az aktuális email kliens programunkat megkérni, hogy mutassa meg a fejléceket. Kliens természetesen a Gmail webes felülete is lehet. Nyissunk meg Gmailben egy levelet, majd a válasz gomb mellett kattintsunk a kicsi, lefele mutató kék nyílra és válasszuk az „Eredeti megjelenítése” menüpontot.



A menüpont neve el van írva szerintem, helyesen „Forrás megjelenítése” lenne

Keressük meg az X-Mailer sort!



Megvan a levelezőkliens, éljen!

A Microsoft Office Outlook 12.0 a verziószámából adódóan Outlook 2007-et jelent. Gondoljunk bele. Küldünk egy üres levelet egy idegennek és máris tudhatja, hogy mi egy fizetős levelezőszoftverből küldjük az emaileket. Igen, és esetleg megkérdőjelezheti annak legalitását. Ejha!

Ha az email fejlécében nem találunk X-Mailer sort, akkor valószínűleg webfelületről küldték az emailt, vagy pedig a küldő szoftver –talán direkt-, de eltitkolta a kilétét. Ha hírlevelek fejlécét tekintjük meg, sűrűn találkozni fogunk a PHPMailer kifejezéssel, ami azt jelenti, hogy PHPs weblapról, valószínűleg SMTP kiszolgálón keresztül küldték a hírlevelet.



PHPMailer - a legnépszerűbb levélküldő a phpsok körében

Most pedig nézze meg mindenki, hogy mivel levelezik a szomszéd!