Cikkek

Fórum

248  (  247 246 245 244 243 242 241 240 239  )  1
6100Nagy András2011-12-02 16:14:57

Sziasztok Szeretném ha valaki segítene. Költözés és válás után elvesztettem a

SLOW PC-Fighter termékazonosítómat. Mentett lemezemről újra feltettem a gépemre de, sajna nem találom a termékkulcsot, az nélkül nem fut. Aki tud segítsen egy termékkulccsal, hogy ne kelljen újra megvásárolnom.Köszi a segítséget.

Egy kisnyugdíjas. András


6099csuri042011-12-01 17:23:04

Sziasztok.

Nemvagyok egy nagy guru, de az lenne a kérdésem melyik iróval tudok létre hozni bootolható windows 7 dvd-t valamint hogyan?

Köszi a választ.


6098ArO1136097 ArO1132011-11-24 22:02:37

Hello megint!

Módosítás. A tűzfal kikapcsolásával sikerült megoldani, hogy betegyem a két gépet otthoni csoportba. Most már látják egymást a hálózaton is, be is tudok lépni a meghajtókra, és engedi módosítani a fájlokat.

Most már csak egy problémám van. Az intézőben bal oldalt, az otthoni csoportban nem látom egyik gépen se a másikat, és a media playerben sem látom az egyéb műsortárak között a másik gép tárát. Pedig a médiafájlok megosztása be van kapcsolva.

Előre is köszi!


6097ArO1132011-11-24 13:21:31

Hello!

Lehet más már találkozott ezzel a problémával, úgyhogy bocsánat, ha ismétlek.

Alaphelyzet. Egy asztali számíítógép és egy újonnan vett laptop. PC-n: Win7 Prof 32-bit, Laptopon: Win7 HomePre 64-bit. Az internetet egy TL-WR940N típusú TP-LINK gyártmányú router-rel osztom meg, melyből a gépbe kábelen keresztül, a laptopra pedig wifi-n keresztül megy. A két számítógépet egyazon OTTHON nevű munkacsoportba raktam. A gépek neve viszont különbözik, mert azt olvastam, nem jó, ha azonosak. Mindkét gépen Otthoni hálózatot állítottam be.

Tegnapelőtt este a PC-n létrehoztam az Otthoni csoportot, és ezen felül még meg is osztottam a meglévő két partíciót. A Laptop-pal pedig sikerült csatlakozni ehhez a csoporthoz és szintén megosztottam vele is a meghajtókat. Eddig minden rendben ment. A gond ezután jött, ugyanis a laptop intézőjében bal oldalt az otthoni csoport lenyíló fülében megjelent a PC, viszont vica versa nem, vagyis a PC-ről nem láttam a laptopot, csak a hálózaton keresztül. Ja, és bár a laptopon meg tudtam nyitni a PC fájljait, módosítani már nem tudtam őket.

Gondoltam, kiléptetem mindkét gépet a csoportból és újramegpróbálom. Na, most már odáig jutottam, hogy össze se tudom hozni a két gépet a homegrouppal. Ugyanis akár a Pc-n, akár a laptopon hoztam létre először otthoni csoportot, a másik gép sose látta. Nem volt 'Csatlakozás' gomb a vezérlőpult otthoni csoport menüjében. Helyette volt, illetve még most is van 'Otthoni csoport létrehozása' gomb. És most már a hálózaton se férek hozzá egyik géphez se. Igaz, ugyan látják egymást, de felhasz.nevet és jelszavat kér. Hiába írom be, akkor sem enged csatlakozni.

Átolvastam sok fórumot és blogot, de megoldást még nem találtam a problémára. Próbáltam újra létrehozni otthoni csoportot vagy az egyik gépen, vagy a másikon, nem látják egymást. Szinte mindent ellenőriztem: Azonos munkacsoport, különböző számítógép- és felhasználónevek, otthoni hálózattípus beállítva, még a tálcán az órát is egyeztettem, mert azt írták ez is probléma lehet; routert reseteltem, azonos vírusírtó van a gépeken, és mindkettőnél engedélyztem a megosztást, mikor feldobta a kérdést (ESET Smart Security), de semmi.

Egyszerűen meg vagyok lőve ezzel a dologgal, és sehogy nem tudom rábírni, hogy lássa az otthoni csoportot. Így se fájlokat, se médiaállományt nem tudok megosztani. Töltöttem már le FixIt-et a Microsoft-tól ilyen problémára, de az sem oldott meg semmit.

Remélem nem megoldhatatlan a probléma.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Üdv,
Áron


6096Abczola2011-11-23 18:16:15

ezt találtam

Mindig is bosszantott, hogy a windowsban a különböző beállításokat olyan sokféle alkalmazásba dobálják szét, hogy sokáig kell keresgélni egy rendszergazdának, amikor valami rejtett beállítást keres. Ezekre a trükkökre jöttek létre a tippek és trükkök jellegű oldalak is.

A Windows 7-ben bevezették (már a Vistában is) az Isten módot. Ez annyit jelent, hogy egy helyen megtalál a felhasználó minden beállítást, amit csak emberi módon el lehet végezni az operációs rendszeren.

A módszer beállítása:

* Hozzunk létre egy új mappát akárhol a fájlrendszerben, célszerűen az Asztalon.
* A mappának adjuk bármilyen nevet, de a névben legyen az alábbi kulcs benne:
.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}, például: IstenMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}
* Amikor a folder nevét megadtuk, megváltozik az ikonja és ha rákattintunk, akkor végtelen számú beállítás jelenik meg a megjelenő ablakban.

Megjegyzések:

* Az eddigi verziókban is benne volt
* A felhasználó így sem jut több joghoz, mint korábban
* Tulajdonképpen összegyűjtötték egy helyre a szanaszét lévő beállítási lehetőségeket

[szerkesztve]


6095opCOrs6094 opCOrs2011-11-22 15:01:54

Kössz a sok segítséget!

Azért rájöttem, ha valaki hasonló problémába ütközne:

http://www.iegallery.com/eu/addons/?feature=searchprovidersés kiválasztja a Google-t.

Vagy:

http://www.kzs.hu/google/index.php

[szerkesztve]


6094opCOrs2011-11-20 12:28:12

Üdv. mindenkinek!

Windows 7 és IE 9 telepítése után az explorerben nincs lehetőség a Bing keresőről más keresőre váltani (pl.Google). Eddig lehetett! Miként tudnám elérni ezt? A szokásos módon nem működik (Cimsor nyil>Hozzáadás, stb). Válaszokat előre is köszönöm!

[szerkesztve]


6093infovadasz2011-11-07 10:32:49

Szervusztok!

Windows XP SP3 op. rendszer fut a gépemen. Biztonsági másolatot szeretnék készíteni a gépen levő adatokról (külső merevlemezre). A Windows-on elérhető (Start>Programok>Kellékek>Rendszereszközök>Biztonsági másolat) biztonsági másolat készítő programot akarom futtatni.

A program súgójában található információk alapján nem nem pontosan értem a rendszer működését.

Az első lépés világos: "Normál" másolatot kell készíteni az általam meghatározott (megjelölt) adatállományról. Ezt követően (az általam eldöntött időközök letelte után) vagy a "Különbségi" vagy a "Növekményes" módot választva lehet újabb biztonsági másolatot készíteni.


Mit tartalmaznak a "Különbségi" mentéssel készített fájlok(biztonsági mentés fájl)?

Mit tartalmaznak a "Növekményes" mentéssel készített fájlok(biztonsági mentés

fájl)?

A Súgóban leírtak szerint ugyanazt?

A külső merevlemeznek ugyanarra a partíciójára kel menteni a "Normál" valamint a "Különbségi" vagy "Növekményes" fájljait?

Segítsetek a megfejtésben. Melyik mentési opció a célszerűbb?


6092pogi16091 pogi12011-10-31 17:18:56

Meg is oldódott.Leírom hogyha más is beleütközik ebbe a problémába ne okozzon neki gondot.Ki kell húzni a HDMI kábelt ha valaki használ a TV-hez


6091pogi12011-10-31 13:42:47

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám.Win Xp mellé telepítettem egy win 7-et egy másik merevlemezre.Minden korrektul ment végig. Megvan a multi boot is csak amikor első használat kezdődne fekete képernyő fehér egérmutatóval fogad.azegérmutató mozog de az istenért nem lép tovább.Ha valaki tud kérem segítsen.Előre is köszönöm


6090huskym222011-10-29 14:59:48

Sziasztok!

Először is, köszönöm szépen a sérült fájl helyreállítására szolgáló tippet. Viszont sajnos nem állítja helyre a fájlokat. Egyet sem.

http://lacy.hu/windows_7/fajl_vagy_konyvtar_serult

Win7-em van és egy pendrive-al szenvedek. Az útmutató szerint végrehajtottam az utasításokat, csak a gépem nem.

Végig csinálja a műveletet (látszólag), utána inaktiv ablakot mutat, majd kb 1-1,5 perc után eltűnik az ablak. Semmit nem közöl utána, hogy mit csinált és mennyire, vagy mit kellene még csinálnom.

Aztán kivettem majd visszatettem a pendrivot, és a helyzet változatlan. A gép látja, hogy mennyi szabad terület van még a pendrive-on, de egy fájl sem láthato a kilistázásban. A sokadik próbálkozás után pedig közli velem, hogy nincs ilyen meghajtó és válasszak másik meghajtót.

Ezekután tök bénának érzem magam, hogy egy ilyen egyszerű feladatot nem tudok megcsinálni a gépen.

Ha van vkinek valamilyen ötlete, nagyon megköszönöm ha segít ezügyben.

üdv huskym


6089infovadasz6088 infovadasz2011-10-29 09:44:15

Elnézést, de a képmegjelenítő link valami oknál fogva megváltozott a képtároló oldalon.

A helyes cím:

http://www.cig.canon-europe.com/ph/OPA/aig/w1uhYBS0UJEolgYR7T03ks3kskXL0101017413kskXLy2Lw0Lji.jpg

6088infovadasz2011-10-23 19:43:01

Szervusztok!

Igen furcsa dolog nyomára akadtam az operációs rendszer (Windows XP SP3) "Mappa beállításai" ablakában.

www.cig.canon-europe.com/ph/OPA/aig/w1uhYBS0UJEolgYR7T03ks3kskXL0101017413kskXLSnJImJna.jpg

A spanyol szöveg kb. 2-3 hete jelenhetett meg az ablakban.

A Windows-t évek óta használom és legális.

A rendszer tisztítása, vírus-és kémprogram keresés nem segített.

Véleményetek szerint mi lehet a probléma?


6087mobilizmo6084 Nagy András2011-10-06 11:20:56

Próbálj meg meghívót szerezni ncore.cc vagy microbit.eu zárt közösségi torrent oldalakra (hú de hivatalos megfogalmazás) valami közeli ismerősödtől. Nem lesz egyszerű! Az a két hely maga a kánaán, persze én csak hallomásból tudom :-))

Sokkal kényelmetlenebb, de próbálkozhatsz még rapidshare, megaupload és társaival. Ezekre nem kell regisztrálni, de a letöltés sokkal macerásabb, mivel az ingyenes feltöltések általában 100-500 MB-ban vannak korlátozva per óra. Ezeken található cuccokat kereshetsz pl. itt: filecrop.com. Egy konkrét példa:

http://filecrop.com/search.php?w=szemekbe+z%C3%A1rt+titkok&size_i=0&size_f=100000000&engine_r=1&engine_m=1&engine_h=1


6086mobilizmo2011-10-06 11:05:36

Sziasztok!

Kis helyi hálózatomban LAN-on lóg egy W7sp1 asztali gép és egy Médialejátszó amin valamilyen speckó LINUX disztribúció fut. Ezeken kívül még WIFI-n szokott csatlakozni egy-két noti, ezeken WinXP-től W7sp1 op. rendszerig minden előfordul. Van még egy diszk a hálózatban, ami az ugyancsak LINUX-ot (Tomato) futtató Routerhez van USB-n keresztül csatolva. A probléma, amire eddig nem találtam megoldást, hogy a Médialejátszó egyszer csak elkezdte nem látni a W7-es asztali gép megosztásait. Pontosabban a megosztások egyszer csak eltüntek, örökre. A W7 asztali gépen a hálózat Otthoni csoportra van állítva, a WORKGROUP pontosan megegyezik az eszközöknél. Az IP címek Static DHCP-vel vannak kiosztva, kivéve a Médialejátszón, ott más okok miatt Static IP van. Bármilyen noti csatlakozik fel, látja az asztali gép megosztásait, amik egyébként magán a gépen is látszanak természetesen. A Médialejátszó is látja a más felcsatlakozott notik esetleges megosztásait és a Routerhez USB-n csatolt diszk-en lévőket is. Persze már próbálkoztam sok mindennel, pl. tűzfalban (Comodo) a Médialejátszó minden forgalmát engedélyeztem, majd letiltottam, W7 Hálózati beállításokban a titkosítást 128 bitről 48 bitre állítottam, valahol olvastam egy hasonló probléma leírást egy másik típusú Médialejátszóra, erre volt egy registry buheráló megoldás, de mindezek számomra nem hoztak megoldást. Korábban is előfordult már egyszer ez a probléma, de akkor egyébként is újra kellett telepítenem a rendszert az asztali gépen és láss csodát a megosztások ismét megjelentek akkor a Médialejátszón, mindenféle tűzfal és egyéb buherálás nélkül. Szóval nem tudok semmi értelmes megoldást, és azért fordultam ide, mert úgy találtam itt sok window szakértő fordul meg, hátha tud valaki segíteni.

Elnézést, ha túl hosszúra sikerült volna a probléma leírás. Előre is köszönöm, a konstruktív válaszokat.


6085Szusi6084 Nagy András2011-10-02 13:40:46

Szerintem ez a Fórum nem az a Fórum amit te keresel !

(google a barátod)


6084Nagy András2011-10-02 06:56:20

Szeretnék jó minőségü magyar szinkronos fílmeket letőlteni a Net-ről. Hol keressem és hogyan tegyem meg. Ingyen letőltés érdekelne, minden fílm kategóriában. Köszi.

András.


6083ravail6082 ravail2011-09-16 19:20:50

Üdv mindenkinek!

A feltett kérdésemre a saját magam és a Ms. fórum által adott választ és megoldást itt lehet elérni:

http://answers.microsoft.com/hu-hu/windows/forum/windows_7-windows_programs/beragadt-kulcs-t%C3%B6rl%C3%A9se-a-registry/b1667007-db63-45df-8880-220a7611c41d


6082ravail6081 Szusi2011-09-12 18:29:32

Kösz az ötletet! De nem segített.


6081Szusi6080 ravail2011-09-12 16:29:49

Ashampoo -tól a winoptimizer segit(het). (origo)

[szerkesztve]


6080ravail2011-09-12 12:51:28

Üdv. Mindenkinek!

Win7 x64 Ultimate alá telepítettem a VirtualBox legujabb verzióját. Majd eltávolítottam. Az ujrateleítéskor egy hibakódot ír (2869). A hiba valószínű okát megtaláltam a registry-ben. Van néhány bejegyzés amit "VirtualBox USB"-re keresve találtam, azonban ezt semmilyen módon sem tudom eltávolítni. Rendszergazda joggal vagyok bent, de sem rendesen, sem csökkentett módban nem tudom törölni a registry-ből. A VirtualBox telepíthető USB virtualizáció nélkül, de utánna sem egészíthető ki ezzel az eszközzel. Ismét uninstal és install sem segít. Meggyőződésem, hogy a regisztry-ből törölhetetlen kulcsok okozzák a probkémát!

Van valakinek ötlete, milyen módon tudnám ezeket a kulcsokat törölni?

Van valamilyen más eszköz, amivel lehet törölni a registry-ből?

Köszönöm!

[szerkesztve]


6079Neontea6078 rammstein992011-09-11 02:46:53

Aloha!

Amennyiben nem fordult elő ez a hiba más OS-nél, akkor valószínüleg alaplap gond lesz, vagyis nem gond hanem update.Bemész valamely szervízbe és 2-3000HUF-ért upgrade-elik neked az alaplapot.Lehet házilag is, általában minden gyártó ad hozzá progit, de biztonságosabb a szervízi upgrade-elés


6078rammstein992011-09-04 22:15:40

Hali mindenkinek, lehet hogy már volt valakinek ilyesmi baja, de mióta Win7-em van, a gép gondol egyet és újraindul, előfordulhat hogy memória a hibás? Memtesten nem volt gond, vagy esetleg winyó is lehet? Hűtés az jó


6077epitaph6075 epitaph2011-09-04 14:43:44

Köszi,igazad lehet


6076Szusi6075 epitaph2011-09-03 07:10:49

users mappa kell neked.

dok and settings csak a "régi" progiknak kell(ene) ezért hozza létre az op renszer.

win7 az users (felhasználók) mappát használja.


248  (  247 246 245 244 243 242 241 240 239  )  1